سوال: چرا آمیزش با همسر خود در ایامی که پریود است حرام می باشد؟

جواب: خداوند هیچ دستوری را بدون حکمت نمی دهد که این مورد هم مانند سائر موارد است اما به خصوص بخواهیم در این باره بحث نماییم باید کفت:

آمیزش جنسى با زنان در چنین حالتى علاوه بر این كه تنفرآور است زیانهاى بسیار به بار مى‏آورد كه طب امروز نیز آنرا اثبات كرده است، از جمله احتمال عقیم شدن مرد و زن، و ایجاد یك محیط مساعد براى پرورش میكرب بیماریهاى آمیزشى...

135- فلسفه تحریم آمیزش جنسى در ایّام عادت چیست؟ (سوال ۱۳۵ از یكصد و هشتاد پرسش و پاسخ این کتاب)
آمیزش جنسى با زنان در چنین حالتى علاوه بر این كه تنفرآور است زیانهاى بسیار به بار مى‏آورد كه طب امروز نیز آنرا اثبات كرده است، از جمله احتمال عقیم شدن مرد و زن، و ایجاد یك محیط مساعد براى پرورش میكرب بیماریهاى آمیزشى، چون سفلیس و سوزاك و نیز التهاب اعضاى تناسلى زن، و وارد شدن مواد حیض كه آكنده از میكربهاى داخل بدن است در عضو تناسلى مرد، و غیر اینها كه در كتب طب موجود است، لذا پزشكان، آمیزش جنسى با چنین زنانى را ممنوع اعلام میدارند.
ریزش خون حیض مربوط به احتقان عروق رحم و پوسته پوسته شدن مخاط آن است، تخمدان نیز در عمل احتقان با عروق رحم هم آهنگى مى‏كند.
تقریباً مقارن قاعده‏گى نطفه زن از لوله‏اى بنام شیپور «فالپ» عبور و وارد رحم مى‏شود تا در صورت ورود نطفه مرد مشتركاً تولید جنین كند.
 «ترشح خونى» مزبور ابتداء نامنظم و بى‏رنگ بوده ولى به زودى منظم و قرمز مى‏شود و در اواخر مجدداً كم رنگ و نامرتب مى‏گردد. «اعجاز قرآن ص 55- 56.»
اصولًا خونى كه به هنگام عادت ماهیانه دفع مى‏شود خونیست كه هر ماه در عروق داخلى رحم براى تغذیه احتمالى جنین جمع مى‏گردد، زیرا مى‏دانیم رحم زن در هر ماه تولید یك تخمك مى‏كند، و مقارن آن عروق داخلى رحم بعنوان حالت‏ آماده باش براى تغذیه نطفه، مملو از خون مى‏شود، اگر هنگامیكه تخمك از لوله بنام شیپور «فالپ» عبور و وارد رحم مى‏شود، اسپرماتوزئید كه نطفه مرد است در آنجا موجود باشد تشكیل جنین مى‏دهد و خونهاى موجود در عروق صرف تغذیه آن مى‏گردد، در غیر این صورت خونهاى موجود بر اثر پوسته پوسته شدن مخاط رحم و شكافتن جدار رگهاى رحم بصورت خون حیض از رحم خارج مى‏شود، از این سخن روشن مى‏شود كه چرا آمیزش جنسى در این حال زیان آور و ممنوع است، زیرا رحم زن در موقع تخلیه این خونها هیچ گونه آمادگى طبیعى براى پذیرش نطفه ندارد و به همین دلیل از آن صدمه مى‏بیند.

منبع کتاب: یكصد و هشتاد پرسش و پاسخ، ص: 528؛ تألیف: آیت الله مکارم شیرازی

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1389 | توسط: لطف الله بروجردی نجفی | | سوالات()